10.6. Komentované prohlídky k výstavě Ma'aminim.

10.6. Komentované prohlídky k výstavě Ma'aminim.
Datum konání: 
Wed, 2015-06-10 - Sun, 2015-09-27

Komentované prohlídky představí probíhající výstavu, která otevírá zajímavá současná společenská témata. V případě zájmu nás kontaktujte na horak@tranzit.org.

Výstava „Ma'aminim, věřící“ využívá kontextu francouzského departmentu Seine-Saint-Denis jako ohniska politických a sociálních bojů, které v minulém století otřásaly Francií. Prostřednictvím artikulace různých soukromých a veřejných sbírek i dalších různorodých předmětů je výstava tímto kontextem pronásledována a neusiluje o jeho ilustraci. Předkládá volnou poetickou montáž filmů, plakátů, uměleckých děl i nástrojů militantních hnutí nalezených během našeho výzkumu, přičemž jejich rozsah sahá od idealistických impulzů až po temné vize.

„Věřícími“ se zde míní političtí věřící, kteří bojují za ideál a mají v úmyslu změnit svět prostřednictvím kolektivní akce. Ti, kdo se generaci za generací odhodlávají brát na sebe rizika a stavět se realitě cestou vytváření forem. Ti, kdo sní o budoucnosti prostřednictvím vymýšlení kritických předmětů přímo se odrážejících zpět do jejich současnosti.