ALL DRESSED-UP WITH NOWHERE TO GO (13.12.2007–20.1.2008)

ALL DRESSED-UP WITH NOWHERE TO GO (13.12.2007–20.1.2008)
Datum konání: 
Thu, 2007-12-13 - Sun, 2008-01-20

Zveme Vás na vernisáž

ve čtvrtek 13.12.2007 od 19:00

výstava potrvá do 20.1.2008

kurátorky: WHW

vystavující umělci: Danica Dakić, Sanja Iveković, David Maljković, Roman Ondák a Kateřina Šedá

All Dressed Up With Nowhere To Go vrhá pohled za skleněnou plochu hladkých transformačních procesů “dohánění Evropy”, v místech, která jsou prodchnutá zpožďováním, přerušováním a odsouváním, ale kde také dochází k náhlým akceleracím a k rychlému tempu, v traumatizovaných a fragmentovaných prostorech, které jsou zázračně transformovány do všudypřítomné krajiny konzumu.

Výstava v tranzitdisplay vznikla na základě pozvání kurátorského teamu WHW. V minulém roce proběhla v galerii Display prezentace projektů WHW a v září se pak konala výstava současných českých umělců Pozval jsem pár přátel, aby se přišli podívat (kurátoři Vjera Borozan a David Kulhánek) v Galerii Nova v Záhřebu, kterou WHW provozují.

WHW 'What, How & for Whom' (WHW) je neziskový projekt v oblasti vizuální kultury a kurátorský kolektiv založený v roce 1999 v Záhřebu. Jeho členy jsou kurátorky Ivet Ćurlin, Ana Dević, Nataša Ilić a Sabina Sabolović, a designér a publicista Dejan Kršić. WHW organizují výstavní projekty po celém světě (např. Looking Awry, Apex Art, New York – Collective Creativity, Museum Fridericianum, Kassel – Ground Lost, Forum Stadtpark, Graz), v Záhřebu provozují Galerii Nova, která se zaměřuje na umění v post-jugoslávském prostoru. WHW vydalo řadu publikací – katalogů, sborníků i původních teoretických textů v anglickém a chorvatském jazyce.

Výstava probíhá také s podporou grantu Ministerstva kultury Chorvatské republiky, Města Záhřeb a pod záštitou Chorvatské ambasády

foto: David Maljković, Lost Memories From These Days, 2006, videostill

SanjaIvekovič, Kateřina Šedá

David Maljkovic