TRANZITDISPLAY VYHLAŠUJE DALŠÍ ROČNÍK SOUTĚŽE PRO STUDENTY VŠ

TRANZITDISPLAY VYHLAŠUJE DALŠÍ ROČNÍK SOUTĚŽE PRO STUDENTY VŠ
Datum konání: 
Tue, 2013-11-12 - Sun, 2014-01-05

V rámci lektorských aktivit vypisuje TD v letošním školním roce 2013- 2014 další ročník soutěže o nejzajímavější studentský projekt, který by dokázal libovolnou formou představit současné umění jako běžnou součást našeho života.
Vybraný projekt bude realizován v prostorách galerie tranzitdisplay v druhé půlce školního roku 2013/14 jako součást stálého programu a TD ho podpoří částkou 10 000 Kč. Může jít o jednorázovou akci stejně jako o dlouhodobější koncept. Soutěž není nijak limitovaná – výsledkem může být koncept přednášek, debata, výstava, performance nebo využití současných médií. Vítěze vybere na základě předložených prací board tranzitdisplay.

V loňském roce byl oceněn projekt skupiny studentů pražské AVU J. A. R. O. Kateřina Zochová, Matyáš Chochola, Alexandr Puškin a Janek Rous pak během čtyř týdnů svůj projekt, za účasti řady zajímavých hostů, odprezentovali:
„Snaha o vyvolání pocitu všepřsahující intuitivní jasnosti skrze čtyřdílný seriál s mnoha vstupy, výstupy a postupy, které neobstarají pravdu, ale přesto by měly být odpovědí na otázku, proč jsme tady.“

Jak by měl projekt vypadat?
- Vytvořte návrh programu, debaty, přednášky, publikace nebo jiného druhu prezentace, který by si kladl za záměr představit současné výtvarné umění širší veřejnosti, vašim spolužákům nebo profesorům.
- Podstatný je záměr a způsob, jak by k této prezentaci došlo. Nemusíte řešit technické otázky.
- Maximální částka, kterou váš projekt můžeme podpořit, je 10 000 Kč. Uvítáme vaši schopnost doplnit financování projektu z dalších zdrojů.
- Nerozhoduje délka ani podoba projektu, ale jeho schopnost srozumitelně a kvalitně uvést to, co jste schopni ze současného umění představit.
V rámci výzvy nabízí TD skupinám studentů a jejich profesorům využít možnosti zdarma navštívit komentované prohlídky probíhajících výstav. Studenti tak mohou získat podrobné informace o současné podobě českého i zahraničního umění přímo v galerijním prostředí. Nabízíme také lektorský program, představující současný český a zahraničí video art z Mediátéky TD za přítomnosti vybraného umělce.

Návrhy svých projektů o maximální rozsahu 1-2 normostrany zasílejte na mail horak@tranzit.org nejpozději do 5.1. 2014. Na stejný email zasílejte případně termíny pro návštěvy lektorského programu TD. Rádi vám poskytneme další informace.