Levice a systémové příčiny rasismu / Debata u příležitosti křtu knihy Marxismus a rasismus (25. 3.; 18:00)

Datum konání: 
Sat, 2017-03-25

Solidarita Vás zve dne 25. 3. 2017 od 18:00 do tranzitdisplay (Dittrichova 9, Praha 2) na Levice a systémové příčiny rasismu / Debata u příležitosti křtu knihy Marxismus a rasismus

O rasismu se v ČR mluvilo a mluví v různých souvislostech. Jednou jsou jeho obětí zahraniční studenti, jindy Romové, v poslední době uprchlíci. Kdo přijde na řadu, další se dá jen těžko odhadnout.

V souvislosti s tzv. uprchlickou krizí se ale vlna rasismu a xenofobie, živená mnohými mainstreamovými politiky pravice i levice, zvedla do nebývalé výše.
Často jsme svědky moralizování a elitářských odsudků, které směřují na rasisty. Jsou hloupí, nevzdělaní, nekulturní atd. Publikace Marxismus a rasismu, na jejíž křest vás tímto zveme, se zabývá systémovými kořeny rasismu a ukazuje, proč je moralizování a důraz na „kulturnost“ špatná strategie, jak s rasismem bojovat.

Pozvání do debaty přijali publicista Matěj Metelec, pracovnice Organizace pro pomoc uprchlíkům Elena Tulupovová, aktivista Filip Vidimský a koordinátorka Nakladatelství Solidarita Marie Lukáčová.