Komentovaná prohlídka a promítání Donetsk Syndrome Diagrammatic: Paul Chaney a Pit n°8 (23. 2., 19:00)

Komentovaná prohlídka a promítání Donetsk Syndrome Diagrammatic: Paul Chaney a Pit n°8 (23. 2., 19:00)
Datum konání: 
Thu, 2017-02-23

Display Vás zve do tranzitdisplay na komentovanou prohlídku a promítání Donetsk Syndrome Diagrammatic: Paul Chaney a Pit n°8

Diagram Paula Chaneyho zprostředkovává ve zhuštěné formě to, co je těžko představitelné a ne snadno přístupné lidskému měřítku. Pokládá si otázku: jaký je konkrétní vztah mezi událostí Velkého třesku a současné patové války na Ukrajině? Pokud změníme radikálně úhel pohledu a začneme souvislosti našich životů vnímat v kontextu vývoje hmoty a také přistoupíme na to, že antropocentrické vnímání dějin není jediným klíčem k pochopení zdánlivě lokálních konfliktů, pak máme šanci zahlédnout sami sebe a naši omezenost na prahu nové epochy antropocénu.

Načrtnuté myšlenkové trajektorie rozvíjel Paul Chaney dále v průběhu trvání výstavy, kdy se pro něj část výstavního prostoru stala výzkumným pracovištěm, studiem i laboratoří. Tuto část výzkumu představí v průběhu komentované prohlídky, a prostřednictvím úryvků z dokumentárního filmu Pit. N°8 bude rámovat aktuální socio-ekonomické podmínky rozpadu důlního průmyslu v současném Donětsku.